TM3E107K016LBA
Mfr.Part #
TM3E107K016LBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Tantalum Capacitors
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
4.3mm
Type :
Molded
Mount :
Surface Mount
Length :
7.2898mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
E
Height :
4mm
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.2926mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm