TM3E227K010CBA
Mfr.Part #
TM3E227K010CBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
1 (Unlimited)
Voltage - Rated DC :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
220μF
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±10%
Case Code (Metric) :
Type :
Molded
Termination :
SMD/SMT
Height :
4mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Weight :
670.01263mg
Leakage Current :
22μA
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
Mounting Type :
14 Weeks
Ripple Current :
570mA
Radiation Hardening :
No
Dissipation Factor :
8 %
Voltage - Rated :
10V
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.2926mm