TM3E107K016HBA
Mfr.Part #
TM3E107K016HBA
Description
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
100μF
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Manufacturer Size Code :
E
Width :
4.2926mm