TM3E476M020EBA
Mfr.Part #
TM3E476M020EBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Length :
7.2898mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Mount :
Surface Mount
Height :
4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
20V
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
47μF
Type :
Molded
Manufacturer Size Code :
E
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Width :
4.2926mm