TM3E476M020CBA
Mfr.Part #
TM3E476M020CBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Tantalum Capacitors
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Height :
4mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
E
ROHS3 Compliant
Published :
Length :
7.2898mm
Mount :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
20V
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C