TM3E476K020HBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3E476K020HBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Length :
7.3mm
Voltage - Rated DC :
20V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Depth :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
4mm
Feature :
High Reliability
REACH SVHC :
Unknown
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Type :
Molded
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47μF