TM3E476K020EBA
Mfr.Part #
TM3E476K020EBA
Description
CAP TANT 47UF 10% 20V 2917
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height :
4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Length :
7.2898mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
47μF
Width :
4.2926mm
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm