TM3E227M6R3CBA
Mfr.Part #
TM3E227M6R3CBA
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
TANTAMOUNT®, TM3
Feature :
High Reliability
Capacitance :
220μF
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.2898mm
Height :
4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
6.3V