TM3E227M010HBA
Mfr.Part #
TM3E227M010HBA
Description
CAP TANT 220UF 20% 10V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
220μF
Height :
4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Feature :
High Reliability
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm
Width :
4.2926mm
Tolerance :
±20%