TM3E227M004EBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3E227M004EBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 20% 4V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Mount :
Surface Mount
Published :
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
4V
Manufacturer Size Code :
E
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Height :
4mm
Type :
Molded
Capacitance :
220μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Depth :
4.3mm