TM3E227M004CBA
Mfr.Part #
TM3E227M004CBA
Description
CAP TANT 220UF 20% 4V 2917
Width :
4.2926mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Depth :
4.3mm
Height :
4mm
TANTAMOUNT®, TM3
Mounting Type :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Length :
7.2898mm
Voltage - Rated :
4V
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
220μF