TM3E227K6R3HBA
Mfr.Part #
TM3E227K6R3HBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
No
Voltage - Rated DC :
6.3V
Factory Lead Time :
14 Weeks
REACH SVHC :
Unknown
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Bulk
JESD-609 Code :
e3
Depth :
4.3mm
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
220μF
Tolerance :
±10%
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Length :
7.3mm