TM3E227K6R3EBA
Mfr.Part #
TM3E227K6R3EBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
6.3V
Height :
4mm
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Length :
7.2898mm
Capacitance :
220μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
4.2926mm