TM3E227K6R3CBA
Mfr.Part #
TM3E227K6R3CBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2917
Tantalum Capacitors
Dissipation Factor :
8 %
Leakage Current :
13.2μA
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Capacitance :
220μF
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Ripple Current :
570mA
Case Code (Imperial) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
Width :
4.3mm
Height :
4mm
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
6.3V