RL07S201GRE6
Mfr.Part #
RL07S201GRE6
Description
RES 200 OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
2
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Through Hole
Supplier Device Package :
Metal Film
Width :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistance :
200Ohms
Published :
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Length :
6.096mm
Datasheets
RL07S201GRE6
Vishay / Dale RL07S201GRE6
Through Hole 200Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,