RL07S200GB14
Mfr.Part #
RL07S200GB14
Description
RES 20 OHM 1/4W 2% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Operating Temperature :
175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Axial
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
20Ohms
Factory Lead Time :
10 Weeks
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RL07S200GB14
Vishay / Dale RL07S200GB14
Through Hole 20Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,