RL07S183GBSL
Mfr.Part #
RL07S183GBSL
Description
RES 18K OHM 1/4W 2% AXIAL
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Resistance :
18kOhms
Length :
6.096mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±2%
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Datasheets
RL07S183GBSL
Vishay / Dale RL07S183GBSL
Through Hole 18kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,