RL07S182GRSL
Mfr.Part #
RL07S182GRSL
Description
RES 1.8K OHM 1/4W 2% AXIAL
Resistance :
1.8kOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Power Rating :
250mW
Length :
6.096mm
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
2
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RL07S182GRSL
Vishay / Dale RL07S182GRSL
Through Hole 1.8kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,