RL07S154GRSL
Mfr.Part #
RL07S154GRSL
Description
RES 150K OHM 1/4W 2% AXIAL
Resistance :
150kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
12 Weeks
Diameter :
2.29mm
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
JESD-609 Code :
e0
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
ECCN Code :
EAR99
2
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Feature :
Datasheets
RL07S154GRSL
Vishay / Dale RL07S154GRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,