RL07S154GR36
Mfr.Part #
RL07S154GR36
Description
RES 150K OHM 1/4W 2% AXIAL
2
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
JESD-609 Code :
e0
Construction :
Tubular
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
150kOhm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Metal Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Axial
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Pbfree Code :
No
Feature :
Datasheets
RL07S154GR36
Vishay / Dale RL07S154GR36
Through Hole FIXED RESISTOR, 150kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,