RL07S153GRSL
Mfr.Part #
RL07S153GRSL
Description
RES 15K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e0
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Lead, Tin
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Diameter :
2.29mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistance :
15kOhm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Contains Lead
Construction :
Tubular
Datasheets
RL07S153GRSL
Vishay / Dale RL07S153GRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 15kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,