RL07S151JRSL
Mfr.Part #
RL07S151JRSL
Description
RES 150 OHM 1/4W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Supplier Device Package :
Width :
2.29mm
Resistance :
150Ohms
12 Weeks
Datasheets
RL07S151JRSL
Vishay / Dale RL07S151JRSL
Through Hole 150Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,