RL07S151GBSL
Mfr.Part #
RL07S151GBSL
Description
RES 150 OHM 1/4W 2% AXIAL
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±2%
Resistance :
150Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
e0
Lead Length :
38.1mm
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RL07S151GBSL
Vishay / Dale RL07S151GBSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 150Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,