RL07S134JRSL
Mfr.Part #
RL07S134JRSL
Description
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
130kOhm
Datasheets
RL07S134JRSL
Vishay / Dale RL07S134JRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,