RL07S134JB14
Mfr.Part #
RL07S134JB14
Description
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
130kOhm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Pbfree Code :
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Datasheets
RL07S134JB14
Vishay / Dale RL07S134JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,