RL07S134GRE6
Mfr.Part #
RL07S134GRE6
Description
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
1 (Unlimited)
Published :
Resistance :
130kOhm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
RL07S134GRE6
Vishay / Dale RL07S134GRE6
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,