RL07S133GRE6
Mfr.Part #
RL07S133GRE6
Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
Resistance :
13kOhm
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Metal Film
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RL07S133GRE6
Vishay / Dale RL07S133GRE6
Through Hole FIXED RESISTOR, 13kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,