RL07S133GR36
Mfr.Part #
RL07S133GR36
Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
13kOhm
Metal Film
Pbfree Code :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
RL07S133GR36
Vishay / Dale RL07S133GR36
Through Hole FIXED RESISTOR, 13kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,