RL07S133GB14
Mfr.Part #
RL07S133GB14
Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Pbfree Code :
No
Packaging :
Bulk
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
13kOhm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Diameter :
640 μm
Datasheets
RL07S133GB14
Vishay / Dale RL07S133GB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 13kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,