RL07S132JRSL
Mfr.Part #
RL07S132JRSL
Description
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
JESD-609 Code :
e0
Radiation Hardening :
Resistance :
1.3kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Axial
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Published :
Datasheets
RL07S132JRSL
Vishay / Dale RL07S132JRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,