RL07S132JB14
Mfr.Part #
RL07S132JB14
Description
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Construction :
Tubular
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Metal Film
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.3kOhm
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Radiation Hardening :
No
Datasheets
RL07S132JB14
Vishay / Dale RL07S132JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,