RL07S131JB14
Mfr.Part #
RL07S131JB14
Description
RES 130 OHM 1/4W 5% AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
FLAME PROOF
Construction :
Tubular
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e0
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
130Ohm
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Datasheets
RL07S131JB14
Vishay / Dale RL07S131JB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,