RL07S131GRSL
Mfr.Part #
RL07S131GRSL
Description
RES 130 OHM 1/4W 2% AXIAL
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Resistance :
130Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W