RL07S131GB14
Mfr.Part #
RL07S131GB14
Description
RES 130 OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Lead Diameter :
640 μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Wire
Radiation Hardening :
No
Composition :
Metal Film
Published :
Resistance :
130Ohm
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
RL07S131GB14
Vishay / Dale RL07S131GB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,