RL07S130GRSL
Mfr.Part #
RL07S130GRSL
Description
RES 13 OHM 1/4W 2% AXIAL
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
175°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±2%
Resistance :
13Ohms
Width :
2.29mm
Datasheets
RL07S130GRSL
Vishay / Dale RL07S130GRSL
Through Hole 13Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,