RL07S124JBSL
Mfr.Part #
RL07S124JBSL
Description
RES 120K OHM 1/4W 5% AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Bulk
Radiation Hardening :
No
Resistance :
120kOhm
Tolerance :
±5%
Tubular
Lead Length :
38.1mm
Non-RoHS Compliant
Published :
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW