RL07S124GRSL
Mfr.Part #
RL07S124GRSL
Description
RES 120K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Radiation Hardening :
No
12 Weeks
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
120kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%