RL07S124GRE6
Mfr.Part #
RL07S124GRE6
Description
RES 120K OHM 1/4W 2% AXIAL
Diameter :
2.29mm
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
JESD-609 Code :
e0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
120kOhm
1 (Unlimited)
Datasheets
RL07S124GRE6
Vishay / Dale RL07S124GRE6
Through Hole FIXED RESISTOR, 120kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,