RL07S123JBSL
Mfr.Part #
RL07S123JBSL
Description
RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL
Tolerance :
±5%
Reach Compliance Code :
Unknown
Power Rating :
250mW
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
Wire
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
12kOhm
Construction :
Tubular
FIXED RESISTOR
Datasheets
RL07S123JBSL
Vishay / Dale RL07S123JBSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,