RL07S123JB14
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL07S123JB14
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Free :
Contains Lead
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
MIL-PRF-22684
Resistance :
12kOhm
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Shape :
Wire
Construction :
Tubular
Package / Case :
Axial
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Diameter :
2.29mm