RL07S123GRSL
Mfr.Part #
RL07S123GRSL
Description
RES 12K OHM 1/4W 2% AXIAL
Resistance :
12kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Terminal Shape :
Wire
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW