RL07S120GB14
Mfr.Part #
RL07S120GB14
Description
RES 12 OHM 1/4W 2% AXIAL
Factory Lead Time :
10 Weeks
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Published :
Tolerance :
±2%
Power Rating :
250mW
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
12Ohms
Width :
2.29mm
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Max Operating Temperature :
175°C
Metal Film
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RL07S120GB14
Vishay / Dale RL07S120GB14
Through Hole 12Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,