RL07S114GRSL
Mfr.Part #
RL07S114GRSL
Description
RES 110K OHM 1/4W 2% AXIAL
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Contains Lead
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e0
Diameter :
2.29mm
Resistance :
110kOhm
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Datasheets
RL07S114GRSL
Vishay / Dale RL07S114GRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,