RL07S114GBSL
Mfr.Part #
RL07S114GBSL
Description
RES 110K OHM 1/4W 2% AXIAL
MIL-PRF-22684
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Max Power Dissipation :
250mW
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Published :
Min Operating Temperature :
-65°C
12 Weeks
Length :
6.096mm
Resistance :
110kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
RL07S114GBSL
Vishay / Dale RL07S114GBSL
Through Hole 110kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,