RL07S113GRSL
Mfr.Part #
RL07S113GRSL
Description
RES 11K OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
6.096mm
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Metal Film
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
11kOhms
Max Operating Temperature :
175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Diameter :
2.29mm
Datasheets
RL07S113GRSL
Vishay / Dale RL07S113GRSL
Through Hole 11kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,