RL07S112GBSL
Mfr.Part #
RL07S112GBSL
Description
RES 1.1K OHM 1/4W 2% AXIAL
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Resistance :
1.1kOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Length :
6.096mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Datasheets
RL07S112GBSL
Vishay / Dale RL07S112GBSL
Through Hole 1.1kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,