RL07S105JB14
Mfr.Part #
RL07S105JB14
Description
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL
Diameter :
2.29mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Published :
Resistance :
1MOhms
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.096mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Width :
2.29mm
Datasheets
RL07S105JB14
Vishay / Dale RL07S105JB14
Through Hole 1MOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,