RL07S104JRE6
Mfr.Part #
RL07S104JRE6
Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
No
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
JESD-609 Code :
e0
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Resistance :
100kOhm
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
No
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Max Power Dissipation :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Datasheets
RL07S104JRE6
Vishay / Dale RL07S104JRE6
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,