RL07S104GRE6
Mfr.Part #
RL07S104GRE6
Description
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL
Power Rating :
250mW
Axial
Supplier Device Package :
Length :
6.096mm
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
100kOhms
Composition :
Metal Film
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Diameter :
2.29mm
Termination :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RL07S104GRE6
Vishay / Dale RL07S104GRE6
Through Hole 100kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,