RL07S103GR36
Mfr.Part #
RL07S103GR36
Description
RES 10K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Reach Compliance Code :
Unknown
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±2%
Tubular
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm